Dopolední divadelní představení pro školy a školky

V této sekci najdete aktuální divadlení představení pro děti základních a mateřských škol.

Veškeré informace:

Ivana Lammová 
email:    iva.lammova@email.cz 
telefon: 603 108 275
 

21. 2. 2023 – v 9.00 a v 11.00 - divadlo Damúza – Medvědí princ

https://damuza.cz/medvedi-princ/

Ve světě, kde rodiče nečtou pohádky a děti si je nevypráví… Kde pohádkové bytosti mizí anebo přestávají věřit, že něco jako pohádka ještě vůbec existuje… Tam, kde se už dávno voda nesype a písek nelije, přichází dva lidé, který to takhle nenechají. ALE Potřebují vaši pomoc!

MŠ, 1. st. ZŠ

- cena 120,- Kč

- délka představení cca 35 minut

 

14. 3. 2023 – v 9.00 a v 11.00 – divadlo Damúza – Superkluk

https://damuza.cz/superkluk/

Nemusíš být zrovna Superman, Spiderman nebo Batman. Stát se superhrdinou může úplně každý, stačí docela maličko! Loutková pohádka pro děti od 5 let vypráví příběh jedné supertřídy, ve které superspolužáci prožívají superdobrodružství. Až do té doby, než k nim propadne Miloš, který už není tak úplně super…

pro děti od 5 let, 1. st. ZŠ

- cena 120,- Kč

- délka představení cca 35 minut

13. 4. 2023 – v 9.00 a v 11.00 – Divadlo Navětvi – Knihomoli

https://divadlonavetvi.cz/hrajeme/knihomoli/

Kdo nikdy nenašel v knize vytrženou a napůl snězenou stránku o nich asi ještě neslyšel. My ostatní ale dobře víme, že v našich knihovničkách se prohánějí malí broučci, kteří doslova a do písmene hltají příběhy v knihách. Představení vám nabídne veselý náhled do jedné takové knihovničky a do života dvou obyčejných KnihoMOLŮ. Setkáte se spolu s nimi s významnými literárními postavami jako je Don Quijotte, Babička, Malý Princ, Pipi Dlouhá punčocha nebo vodník Česílko. Navštívíte i Říši divů a když budete sledovat pozorně, třeba se naučíte, jak si knížky jaksepatří vychutnat a jak použít sílu písmen ve svůj prospěch!

Představení plné písniček s autorskou hudbou, u kterého se budou bavit děti i dospělí.

-        Vhodné pro 1. st. ZŠ, od 5-ti let

-        Cena 150,- Kč

-        Délka představení 65 minut

 

27. 4. 2023 – v 9.00 a v 11.00 – Divadlo Navětvi – Zvěřinec pana Ezopa

https://divadlonavetvi.cz/hrajeme/zverinec/

Kdysi jeden starý… Co starý? Dokonce starověký! …otrok procestoval svět. Kudy chodil, tam potkával lidi. Jsou totiž všude. Lidé dokážou být různí. Hodní i zlí, někdy lstiví, někdy hloupí… Snad každá dobrá vlastnost na světě je vykoupená deseti horšími! Jak ale někomu říct pravdu do očí? Může to být ošemetné i zapeklité… A tak si tenhle pan Ezop vymyslel svůj svět, o kterém vypravoval příběhy. Svět, kde se zvířátka chovají a mluví úplně stejně jako my lidé. Jednou je hlavním hrdinou lev či opice, jindy liška, ale třeba i luční kobylka, mravenec, havran nebo žába.

Poznáte o jakých nepěkných vlastnostech zvířátka vyprávějí?Moudrost sbalená na cesty pro nejmenší, menší i ty větší!

-        Vhodné pro MŠ a 1. st. ZŠ

-        Cena 120,- Kč

-        Délka trvání 60 minut

 

1. 6. 2023 – v 9.00 a v 11.00 – divadlo Damúza – Golem

https://damuza.cz/golem/

Loutková pohádka na motivy starých židovských pověstí, zejména pak legendy o Golemovi. Náš příběh se odehrává v období vlády Rudolfa II. Na pražský hrad se sjíždí nejvýznamnější alchymisté a umělci své doby. Proradný rádce se snaží co nejvíce si namastit kapsy, a tak lidé v podhradí zažívají krušné chvíle. Rabín Löwe, proto na pomoc povolá hrdinu z hlíny – Golema. Golemova síla je však tak velká, že i samotného císaře uchvátí touha se ho zmocnit a využít ho jako válečnou zbraň. Díky odvaze rabínovy dcery Ester však příběh, jak už tomu v pohádkách bývá, nakonec dobře skončí.

-        Vhodné pro 1. st. ZŠ

-        Cena 120,- Kč

-        Délka trvání 40 minut